spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارنشست افغانستان در وین با حضور مخالفان ط-البان به میزبانی اتریش

نشست افغانستان در وین با حضور مخالفان ط-البان به میزبانی اتریش

نشست افغانستان در وین اتریش با شرکت 20 نفر از چهره های سیاسی افغانستان صبح روز پنجشنبه 24 سنبله آغاز شد.

این نشست که در ساختمانی متعلق به انجمن برونو کریسکی (اتاق فکر اتریشی) برگزار شد به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. شرکت کنندگان این نشست در رابطه با اوضاع سیاسی افغانستان تحت حاکمیت ط-البان و یافتن راه های برون رفت از بحران کنونی گفتگو می کنند.

حاضران این نشست عبارتند از: احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی، زلمی رسول و رنگین دادفر سپنتا، شکریه بارکزی و فوزیه کوفی، حسین یاسا، عالیه ییلماز، سید طیب جواد و محمود صیقل، تعدادی از فعالان سیاسی و شماری از دیپلمات های اروپایی از آلمان، اتریش و … .

این اولین نشست مخالفان ط-البان در اروپا در این یک سال حکومت ط-البان در افغانستان است.

دستور کار این نشست به این صورت است که روز نخست احمد مسعود و تعدادی از حاضران این نشست صحبت می کنند. روز دوم احمد مسعود، شکریه بارکزی، رحمت الله نبیل و رنگین دادفر سپنتا در یک نشست خبری حاضر خواهند شد. روز سوم هم شرکت کنندگان و میزبانان به بحث و گفتگو در رابطه با مسائل افغانستان می پردازند.

گرداننده این نشست ولفگانگ پیتریچ، دیپلمات و اندیشمند اتریشی است. او تجربه زیادی در برگزاری چنین نشست هایی در سطح بین المللی دارد.

همزمان با برگزاری این نشست، درگیری ها در پنجشیر میان جبهه مقاومت ملی و ط-البان شدت گرفته است.در این مدت ط-البان دست به کشتار و تیرباران اسیران جنگی و آزار و اذیت غیرنظامیان زده اند و ویدئوهایی از این اقدامات ط-البان نیز منتشر شده است.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img