spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباردرگذشت ملکه بریتانیا: ادای احترام رهبران جهان به ملکه

درگذشت ملکه بریتانیا: ادای احترام رهبران جهان به ملکه

بسیاری از رهبران و شخصیت های جهان به ملکه بریتانیا که عصر روز گذشته در سن 96 سالگی از دنیا رفت، ادای احترام کردند.

آنها در مورد مقام ملکه از استقامت، وظیفه شناسی، خوش قلبی و حس شوخ طبعی و عشق و محبت یاد او یاد کردند.

balkhab-امانوئل-مکرون-و-ملکه

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که او دوست فرانسه و یک ملکه خوش قلب بود.

balkhab-دیدار-اوباما-با-ملکه

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده نیز گفت که ملکه الیزابت بسیار باوقار، برازنده خوش برخورد و خستگی ناپذیر بود.

اوباما چندین مرتبه با ملکه دیدار داشت. او با انتشار بیانیه ای گفت که بارها تحت تأثیر رفتار و اخلاق ، برخوردهای آرامش بخش، و حس شوخ طبعی ملکه در لحظات خاص قرار گرفته است.

balkhab-دیدار-بایدن-با-ملکه

جو بایدن، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا نیز گفت که ملکه الیزابت چیزی بیش از یک حکمران بود و او را معرف بیش از یک دوران توصیف کرد.

بایدن گفت که در سال 2021 در سفری که به بریتانیا به عنوان رئیس جمهور آمریکا داشته با ذکاوت ملکه مسحور شده و با مهربانی اش تحت تأثیر قرار گرفته است.

ملکه بریتانیا در دوران سلطنتش با چهارده رئیس جمهور آمریکا ملاقات داشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده نیز گفته که هیچ وقت دوستی سخاوتمندانه، حس شوخ طبعی و درایت بی کران ملکه الیزابت را از یاد نمی برد.

ترامپ همچنین در تروت سوشیال نوشت که ملکه چه بانوی زیبا و بزرگی بود، او هیچ همتایی نداشت.

balkhab-دیدار-ملکه-با-ترودو

جاستین ترودو بلافاصله پس از درگذشت ملکه در سخنانی گفت که ملکه الیزابت به طور واضح عشقی عمیق و پایدار به کانادا و شهروندانش داشت. در دوران سلطنت 70 ساله ملکه 12 نخست وزیر در کانادا به قدرت رسید.

تردود در ادامه سخنان احساساتی خود گفت که ملکه در این جهان پیچیده، با وقار و عزم پایدارش به همه آرامش می بخشید. تردود گفت که دلتنگ سخنان ملکه خواهد شد که در همه حال معقول، نغز، کنجکاو، شوخ طبع، مفید و خیلی خیلی بیش از همه این ها بود. او در حالی که نمی توانست جلوی اشک های خود را بگیرد گفت که ملکه یکی از محبوب ترین آدم های زندگی او در تمام دنیا بود و دلم برایش تنگ می شود. «یک شخصیت فوق العاده بود»

ولیام الکساندر، پادشاه هلند که با ملکه نسبت دوری نیز دارد گفت که با احترام عمیق و عشق بسیار، ملکه الیزابت خردمند و باثبات را به یاد می آورد.


بیشتر بخوانید:

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا درگذشت


شاه فلیپ و ملکه ماتیلدا از کشور بلژیک نیز از شخصیت فوق العاده ملکه الیزابت سخن گفتند و وقار و شهامت و فداکاری او را بیان کردند.

نارندا مودی، نخست وزیر کشور هند نیز از ملاقات های به یاد ماندی خود با ملکه الیزابت سخن گفت. او در توییتر خود نوشت که هیچ وقت گرمی و محبت ملکه را از یاد نمی برد. او نوشت که ملکه در یکی از ملاقات هایش دستمالی که گاندی در روز عروسی اش به او هدیه داده بود را نشانش داده و رفتار صمیمی و محبت آمیزش را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد.

اولاف شولتس صدر اعظم آلمان نیز طی نشر یک بیانیه از شوخ طبعی ملکه یاد کرد و به تعهد ملکه نسبت آشتی بین بریتانیا و آلمان پس از جنگ جهانی دوم اشاره کرد.

مایکل دی هیگینز، رئیس جمهور ایرلند نیز با ادای احترام، وظیفه شناسی فوق العاده ملکه را یادآور شد که از جایگاهی خاص و بی نظیر در تاریخ برخوردار بود.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل هم در مورد ملکه الیزابت گفت که ملکه الیزابت دوم در سلطنت 70 ساله خود با رفع استعمار از آسیا و آفریقا و تکامل کشورهای مشترک المنافع مایع اطمینان برای همگان بود.

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل نیز گفت که ملکه بریتانیا چهره ای تاریخی بود، تاریخ را زندگی کرد، تاریخ ساز بود و حالا درگذشت او میراثی الهام بخش از خود بر جای می گذارد.

انتهای خبر

منبع : بی بی سی فارسی

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img