spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیمیان گوش ها و چشم ها چه ارتباطی وجود دارد؟

میان گوش ها و چشم ها چه ارتباطی وجود دارد؟

به گفته دانشمندان میان گوش ها و چشم ها رابطه ای وجود دارد به طوریکه با گوش دادن می توان گفت که چشم ها به کدام طرف می نگرند.

تک اکسپلوریست گزارش داد که دانشمندان به تازگی توانسته اند با گوش دادن به صداهای ضبط شده حرکات چشم ها و جهت نگاه آنها را حدس بزنند.

در سال 2018 دانشمندان اعلام کردند که گوش ها زمان حرکت چشم ها صداهای نامحسوسی تولید می کنند. پژوهش های جدید نیز نشان می دهند که صداهای تولید شده توسط گوش ها می تواند مکان حرکت چشم ها را مشخص کند. گفتنی است که این پژوهش توسط محققان دانشگاه دوک صورت گرفته است.

به گفته دانشمندان این مورد به طور بر عکس نیز صدق می کند یعنی از طریق نگاه کردن چشم ها می توان حدس زد که صداهای تولید شده توسط گوش با چه موجی شکل گرفته اند.

اما چرا گوش ها صدا تولید می کنند؟

دانشمندان در این باره می گویند علت تولید صداها در گوش احتمالا به این دلیل است که با حرکت چشم ها به اطراف مغز تحریک می شود و این باعث می شود که عضلات موجود در گوش منقبض شده و به کاهش صداهای بلند و تقویت صداهای آهسته منجر شود. به گفته دانشمندان دلیل قطعی برای تولید صدا در گوش هنوز وجود ندارد.

به گفته دکتر جنیفر گرو، نویسنده ارشد این پژوهش، احساس ما این است که این عمل ممکن است بخشی از یک سیستم باشد که به مغز این اجازه را می دهد تا بتواند با نگاه کردن صداها را تشخیص دهد.

پژوهشگران در این آزمایش حرکات چشم و صداهای تولید شده توسط گوش داوطلبان را ثبت کردند و پس از بررسی های انجام گرفته فهمیدند که ارتباطی میان حرکات چشم ها و صداهای تولید شده توسط گوش شرکت کنندگان وجود دارد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img