spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارآغاز حملات هوایی ط-البان در بلخاب؛ انفجار اسیر انتحاری در میان افراد...

آغاز حملات هوایی ط-البان در بلخاب؛ انفجار اسیر انتحاری در میان افراد مهدی مجاهد

منابع محلی در بلخاب گزارش داده اند که در دومین روز حمله ط-البان به بلخاب، این گروه حملات هوایی خود را در ولسوالی بلخاب آغاز کرده اند. به گفته این منابع، دو چرخبال ط-البان مواضع مهدی مجاهد در قم‌کوتل و آبکلان را بمباران کرده که البته تلفاتی نداشته است.

درگیری میان ط-البان و بلخاب از صبح روز گذشته آغاز شد. ط-البان روز گذشته شکست خورده و با بیش از 20 کشته و زخمی عقب نشینی کردند. همچنین 3 هاموی این گروه تخریب شده و تعدادی از مهمات و وسائط نظامی شان به دست افراد مولوی مهدی افتاد.


بیشتر بخوانید:

ادامه درگیری در بلخاب؛ حضور فرماندهان ارشد ط-البان در جنگ بلخاب


یک منبع نزدیک به مولوی مهدی از قم‌کوتل خبر داده که در جریان درگیری های شب گذشته، افراد مولوی مهدی تعدادی از نیروهای ط-البان را اسیر کردند که یک نفر از آنها هنگام بازجویی، کمربند انتحاری خود را منفجر کرده است. در نتیجه این انتحاری 3 تن از نیروهای بلخابی از جمله قوماندان محمد مجاهد از افراد نزدیک به مولوی مهدی جان باختند و 4 نفر زخمی شدند.

به نقل از این منبع، امروز، به جز قم‌کوتل، در سایر نقاط بلخاب آرامش نسبی برقرار است.  او گفته که در استقامت گلورز، تعدادی از افراد مولوی مهدی به همراه جمعی از مردان مسلح منطقه گلورز در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

همچنین در مناطق درگیر، تخلیه مردمی صورت گرفته است و این مناطق خالی از سکنه هستند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img