spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارسومین روز هجوم ط-البان بر مردم بلخاب؛ شدت درگیری در مرکز ولسوالی

سومین روز هجوم ط-البان بر مردم بلخاب؛ شدت درگیری در مرکز ولسوالی

هجوم ط-البان بر ولسوالی بلخاب وارد سومین روز خود شده است، منابع محلی به پایگاه خبری بلخاب گزارش داده اند که شب گذشته نیروهای ط-البان وارد بازار کهنه ترخوج (مرکز ولسوالی بلخاب) شده اند و هم اکنون میان این گروه و جبهه مردمی بلخاب درگیری شدیدی در جریان است. منابع اطلاع داده اند که جبهه مردمی بلخاب موفق شده اند تا حدودی نیروهای ط-البان را به عقب برانند.

به گفته منابع محلی، شب گذشته، 3 سرطان، پس از حملات زمینی و هوایی پی در پی ط-البان بر مواضع نیروهای مردمی بلخاب در جبهه قوم‌کوتل و گلورز، با معامله یکی از افراد زیر دست مهدی مجاهد، گروهی از نیروهای ط-البان از راه مخفی در پشت خط قم‌کوتل ، وارد بازار ترخوج شده اند.

پس از آن جبهه مردمی بلخاب، عقب نشینی کردند تا بتوانند خط دفاعی جدیدی تشکیل دهند.

در نتیجه نیروهای پیاده ط-البان بدون هیچگونه درگیری به سوی بازار کهنه ترخوج پیش رفتند اما از آنجایی که بلخابی ها از قبل راه ها و پل های ورودی به بلخاب را تخریب کرده بودند، تاکنون وسائط نقلیه ط-البان موفق به ورود به بلخاب نشده اند.

نیروهای مردمی بلخاب ساعاتی قبل به منظور آزادسازی ترخوج به نظامیان ط-البان مستقر در ترخوج حمله کرده اند و موفق به عقب راندن نیروهای ط-البان شده اند. اما درگیری در این ساحه همچنان ادامه دارد.

یک منبع محلی دیگر نیز خبر داده که درگیری در گلورز جریان دارد و تاکنون 4 تن از جبهه مردمی بلخاب کشته و زخمی شده اند. از تلفات ط-البان در این منطقه خبری در دست نیست.

از آنجایی که درگیری رو در رو و شدید است، احتمال تلفات 2 طرف وجود دارد.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img