spot_img
سه‌شنبه, مارس 28, 2023
spot_img
خانهاخباروزیر خارجه استرالیا: وضعیت افغانستان پیچیده تر از بحران اوکراین است.

وزیر خارجه استرالیا: وضعیت افغانستان پیچیده تر از بحران اوکراین است.

ماریس پین، وزیر خارجه استرالیا می گوید، استرالیا در حالی که حمله روسیه به اوکراین توجه تمام جهان را به خود جلب کرده، به وضعیت افغانستان هم توجه دارد. او معتقد است که وضعیت کنونی افغانستان ممکن است پیچیده تر از بحران اوکراین باشد.

وزیر خارجه استرالیا گفت که دو بحران افغانستان و اوکراین با هم شباهت های اساسی دارد.

به گفته او در هر دو مورد یکی از دو طرف می خواهد از حق ملت برای تعیین سرنوشت شان دفاع کند و طرف مقابل، برای به چنگ آوردن جغرافیا از خشونت و درگیری استفاده می کند.


بیشتر بخوانید:

حامد کرزی تأیید کرد که او و عبدالله عبدالله ممنوع الخروج شده اند


ماریس پین، در یک نشست ویژه که توسط ناتو در رابطه با بحران افغانستان برگزار شده بود، گفت که ممکن است وضعیت کنونی کشور افغانستان پیچیده تر از اوکراین باشد.

به اعتقاد او در افغانستان، در عین حالی که ما باید با کمک های مالی به بحران انسانی شدید در افغانستان رسیدگی کنیم، باید این کمک های مالی را از دست فساد طالبان و همینطور تروریست های حاضر در افغانستان دور نگه داریم.

وزیر خارجه استرالیا همچنین گفت که در این مدت فشارهایی مانند «به رسمیت نشناختن این گروه» بر ط-البان وارد شده است. و همینطور سفارتخانه های افغانستان در سرتاسر جهان از کنترل ط-البان خارج است. بنابراین این گروه نمی تواند یک هیئت دیپلماتیک داشته باشد.

ماریس پین افزود که ما اجازه نخواهیم داد که لفاظی های این گروه درباره زنان و دختران افغانستان اعتبار یابد.

او گفت: «کشورش نقض حقوق بشر ط-البان را به چالش خواهد کشید. و ط-البان را تحت فشار قرار می دهد تا خشونت را در افغانستان کنار گذاشته و اقدامات انتقام جویانه را متوقف کنند. ط-البان باید به تعهداتش در برابر جامعه بین المللی احترام بگذارند».

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img