spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارلیز تراس، نخست وزیر جدید بریتانیا شد

لیز تراس، نخست وزیر جدید بریتانیا شد

لیز تراس به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا انتخاب شد. این انتخاب با واکنش های بین المللی تعدادی از رهبران جهان روبرو شد.

تراس دوشنبه 14 سنبله توانست در رقابت برای رهبری حزب محافظه کار، رقیبش ریشی سوناک، وزیر سابق دارایی را شکست دهد.

اورسولا فون در لاین، رییس کمسیون اروپا، انتخاب لیز تراس را تبریک گفته و با تأکید بر اینکه تراس باید به توافقات بین بریتانیا و اتحادیه اروپا احترام بگذار گفت که لندن و بروکسل می بایست بر توافق های طرفین سیاست هایش را پیش ببرد.

او در ادامه از چالش هایی همچون  تغییرات آب و هوایی و درگیری میان اوکراین و روسیه یاد کرد و گفت که ما با مشارکت هم و مشتاقانه رابطه سازنده ای را در راستای توافقمان در پیش خواهیم گرفت.

لیز تراس یکی از طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود و درمورد اتحادیه اروپا نظرات چالش برانگیزی داشت.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان هم در رابطه با انتخاب لیز تراس گفت که خواهان همکاری با لیز تراس در این شرایط چالش برانگیز است و دو کشور آلمان و بریتانیا با عنوان دوست و شریک به همکاری ادامه می دهند.

نارندا مودی، نخست وزیر هند با عرض تبریک به تراس به عنوان نخست وزیر آینده بریتانیا گفت که اطمینان دارد که با رهبری تراس دوستی و مشارکت دو کشور هند و بریتانیا تقویت می شود. این دو کشور در حال حاضر به در چارچوب کشورهای مشترک المنافع با هم در ارتباط هستند.

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل،؛ از تراس به عنوان دوست خوب خود و جزء دوستان بزرگ اسرائیل یاد کرد.

بوریس جانسون نیز از انتخاب لیز تراس استقبال کرد و از برنامه ها و سیاست های او برای توسعه بریتانیا، اتحاد مجدد حزب محافظه کار، کاهش مالیات و کاهش هزینه های زندگی شهروندان بریتانیا حمایت کرد.

تراس در حالی به عنوان نخست وزیر انتخاب شد که بریتانیا در یک بحران حاد به سر می برد و افزایش هزینه های زندگی مردم به یک معضل تبدیل شده و این کشور دچار یک رکود اقتصادی شده است.

لیز تراس وعده داده که با این مشکلات مبارزه خواهد کرد.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img