spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباررهبر طالبان پاکستان در شرق افغانستان کشته شد

رهبر طالبان پاکستان در شرق افغانستان کشته شد

به گزارش رسانه های پاکستان، عتیق الرحمان الیاس که به تیپول مروت معروف است در شرق افغانستان کشته شده است. او رهبر تحریک ط-البان پاکستان (تی تی پی) بود.

طبق اعلام رادیو پاکستان امروز پنجشنبه بیستم میزان تیپول مروت که در تعدادی از عملیات تروریستی در پاکستان نقش داشته به دست عده ای ناشناس به قتل رسیده است. رادیو پاکستان این قتل را دلیلی برای اثبات حضور و فعالیت گروه تحریک ط-البان پاکستان در افغانستان دانست.

رسانه های پاکستان می گویند حکومت ط-البان در افغانستان با وجود چنین شواهدی هیچ گونه اقدامی بر علیه این گروه تروریستی نمی کنند.

اخیرا دولت پاکستان ط-البان را متهم به همکاری و پناه دادن به گروه تی تی پی در خاک افغانستان و همکاری با عملیات تروریستی این گروه در پاکستان کردند و ادعا کردند که در این حملات شهروندان افغانستان نقش داشتند.

در چند روز گذشته در منطقه ای در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان در جریان درگیری بین نیروهای ارتش پاکستان و گروه تی تی پی 7 نفر کشته شدند. یک هفته قبل نیز چند تن از افراد گروه تی تی پی طی عملیات ارتش پاکستان کشته شدند.

در جریان تهدیدهای این گروه و افزایش حملات تروریستی به پاکستان دولت پاکستان تصمیم گرفت مهاجران افغانستان را تحت فشار قرار دهد و آنها را اخراج کند.

دولت پاکستان اخراج پناهجویان افغان از این کشور را آغاز کرده و تاکنون صدها مهاجر افغانستانی که در ایالت سند جنوبی زندگی می کردند بازداشت شده اند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img