spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتتغذیهبهترین راه های کاهش وزن

بهترین راه های کاهش وزن

اگر می خواهید به وزن ایده آل خود برسید علاوه بر داشتن عادات سالم، تغذیه مناسب و ورزش باید سبک زندگی تان را نیز اصلاح کنید و به صورت پایدار آن را ادامه دهید.

این مطلب برای افرادی پیشنهاد می شود که به صورت جدی تصمیم به لاغری فکر می کنند. در ادامه برخی از راهکارهایی که متخصصان تغذیه پیشنهاد کرده اند را ارائه می کنیم:

الزامی برای مصرف غذاهای کم کالری وجود ندارد

غذاهای کم کالری همیشه غذای سالم و مغذی محسوب نمی شود. درست است که افت کالری در بدن باعث کاهش وزن بدن می شود اما این باور اشتباه است که با مصرف غذاهای کم کالری می توانید وزنتان را کاهش دهید. میوه ها و سبزیجات با وجود کم کالری بودن برای بدن مفیدند اما همه مواد کم کالری این ویژگی را ندارند. در مقابل موادی مثل آجیل سرشار از فیبر و ریزمغذی ها هستند و در عین حال موجب کاهش وزن می شوند.

خواب کافی داشته باشید

برای رسیدن به تعادل انرژی در بدنتان نیاز دارید خواب کافی و مفید داشته باشید تا به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدنتان کمک کنید.

خواب کافی کمک می کند تا تلاش هایتان در طول روز برای کاهش وزن به نتیجه برسد. سعی کنید 7 تا 8 ساعت خواب را در طول شبانه روز داشته باشید.

در صورتیکه وقت کافی برای خواب ندارید پیشنهاد می شود از تماس های تلفنی یا گشت و گذار در فضای مجازی و تماشای تلفن خود بکاهید و به خوابتان مخصوصا خواب شبانه اضافه کنید.

مصرف فیبر را افزایش دهید

مصرف فیبر باعث می شود زودتر احساس سیری کنید، کلسترول قند خون را کنترل کرده و احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

در صورتیکه روزانه 25 تا 35 گرم فیبر مصرف کنید بدن سالم تری خواهید داشت. مواد غذایی که حاوی مقادیر بالای فیبر هستند شامل میوه ها، سبزیجات و غلات هستند.

آرام و آهسته غذا بخورید

تکنیک آهسته خوردن و جویدن بیشتر غذا به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد. شما با آهسته خوردن به مغزتان اجازه می دهید تا سیگنال های سیری را دریافت کرده و شما به موقع دست از غذا بکشید.

مصرف پروتئین در وعده صبحانه

پروتئین عامل تنظیم هورمون‌های اشتها است و باعث می شود احساس سیری به شما دست بدهد. مواد غذایی حاوی پروتئین شامل جو دوسر، تخم مرغ، کره بادام زمینی و … هستند.

مصرف شرینی جات و کربوهیدرات را کاهش دهید

مصرف شکر و کربوهیدرات ارتباط مستقیمی با مسئله چاقی دارد. مخصوصا این مواد را در وعده صبحانه کاهش دهید. این مواد نمی تواند شما را سیر نگه دارد و میلتان به خوردن را افزایش می دهند.

بنابراین با اصلاح عادت های غذایی و سبک زندگی برای طولانی مدت کاهش وزن پایدارتری داشته باشید.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img