spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراعتصاب غذای تمنا پریانی؛ او خواستار به رسمیت شناخته شدن آپارتاید جنسیتی...

اعتصاب غذای تمنا پریانی؛ او خواستار به رسمیت شناخته شدن آپارتاید جنسیتی در حکومت طالبان است.

شاهینه گامبیر یکی از نمایندگان پارلمان آلمان گفت که وضعیت زنان تحت حکومت طالبان بسیار نگران کننده است. او گفت که اعتصاب غذای تمنا پریانی به این معنی است که وضعیت دختران و زنان افغانستان چقدر ناامید کننده است.

گامبیر در صفحه ایکس (توییتر) خود نوشت که اعتصاب غذا یک ابزار اعتراض شدید است و فعالان حقوق زن برای اینکه شرایط وخیم زنان را در افغانستان نشان دهند اعتصاب غذا کرده اند.

شاهینه گامبیر متولد سال 1991 در کابل است. او در شهر لیندهورشت آلمان رشد کرد و در سال 2015 به عضویت حزب سبز آلمان درآمد. او به نمایندگی از حزب سبز در انتخابات فدرال 2021 وارد بوندستاگ شد.

اکنون اعتصاب غذای تمنا پریانی وارد دوازدهمین روز شد. نهم سپتمبر حال جسمی او وخیم شد و به بیمارستان منتقل شد، اما به درخواست او از بیمارستان به خیمه تحصن بازگشت و به تحصن خود ادامه داد.

تمنا پریانی برای به رسمیت شناخته شدن وجود آپارتاید جنسیتی در حکومت طالبان دست به این اعتصاب غذا زده است. او از جامعه جهانی می خواهد طالبان را تحریم و آپارتاید جنسیتی در کشورش را به رسمیت بشناسند. او مدعی است که کمک های مالی به افغانستان باعث شده که سلطه طالبان در این کشور ادامه بیابد و به آنها قدرت می دهد. او خواست که هر چه زودتر این کمک های مالی قطع شود و از هر لحاظ طالبان تحریم شود.

تمنا پریانی پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان در اعتراضات خیابانی زنان در کابل بازداشت شد و مدتی در زندان طالبان به سر برد و بعد از خروج از کشورش و اقامت در آلمان به دفاع از حقوق زنان افغانستان ادامه داد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img