spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباریورش مجدد نیروهای ط-البان به بلخاب؛ هدف ط-البان از این اقدام چیست؟

یورش مجدد نیروهای ط-البان به بلخاب؛ هدف ط-البان از این اقدام چیست؟

ط-البان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (سوم و چهارم آبان) صدها نیروی مجهز به سلاح سنگین و سبک خود را به بلخاب فرستاد. پیشتر نیز ط-البان بیش از هزار نیروی نظامی خود را به این ولسوالی اعزام کرده بود ولی این بار این نظامیان در خانه های مردم محل مسقر شده اند. این افراد بسیاری از خانواده ها را وادار به کوچ اجباری کرده اند و یک بار دیگر آنها را آواره کوه ها و شهرهای اطراف کرده اند.

گفته شده هدف ط-البان از این اقدام دفع درگیری احتمالی مقاومتگران در این ولسوالی است. اما ط-البان چندی پیش مدعی شده بود که مولوی مهدی را به قتل رسانده اند. این گروه هراس حمله حامیان و  هواداران مولوی مهدی را دارند.

این اقدام ط-البان منجر به واکنش محمد محقق شد. این رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در روز پنجشنبه در صفحه فیسبوک خود نوشت که حکومت تروریستی ط-البان دوباره به ولسوالی بلخاب سرزمین علم و فرهنگ لشکر کشی کرده و صدها تن از نیروهای نظامی خود را در دره شاخدار بلخاب اعزام کرده اند. این گروه در آستانه زمستان ساکنان بلخاب را از خانه هایشان کوچ داده و خانه های مردم را تبدیل به پایگاه نظامی کرده اند.

محقق گفته که ط-البان با بهانه جلوگیری از حمله احتمالی نیروهای مقاومت از مسیر دره شاخدار، افراد خود را وارد بلخاب کرده و خانه های مردم را غصب کرده اند و مردم محل را آوارده کرده اند.

رهبر حزب وحدت از جوامع بین المللی خواسته که جلوی کوچ اجباری مردم بلخاب را بگیرند و اجازه ندهند که با شروع فصل سرما یک فاجعه انسانی در بلخاب رخ دهد.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img