spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارپیشنهاد 7 هزار دلاری روسیه برای جنگجویان سوری

پیشنهاد 7 هزار دلاری روسیه برای جنگجویان سوری

روسیه قصد دارد برای جنگجویان سوری که به اوکراین اعزام می شوند ماهانه 7 هزار دلار دستمزد بدهد.

یکی از داوطلبان سوری می گوید که حداقل 200 نفر را دیده است که حاضرند به خاطر پول این پیشنهاد را بپذیرند. رسانه های ضد دولت سوریه می گویند که بحران اقتصادی این کشور باعث شده است تا کشورهایی مثل روسیه از این وضعیت سوء استفاده کرده و جوانان این کشور را برای جنگ های خارجی اعزام کنند.

به گفته دولت اوکراین 14 مرکز استخدام برای اعزام این افراد در سوریه ایجاد شده است. قرار است این افراد پس از آموزش در پایگاه حمیمیم به روسیه بروند.

یکی از داوطلبان سوری می گوید که به احتمال 90 درصد آنها در جنگ کشته می شوند. به گفته او در صورتی که آنها در جنگ کشته شوند روسیه به خانواده آنها 50 هزار دلار می پردازد.


بیشتر بخوانید:

مسکو، سربازان سوریه ای را برای جنگ با اوکراین استخدام می کند.


روز 11 مارس، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از 16000 نفر، برای اعزام به جنگ اوکراین داوطلب شده اند که اکثر آنها از خاورمیانه بوده اند. او در آن زمان گفته بود که روسیه حق دارد به درخواست آنها جواب مثبت بدهد.

ولادیمیر پوتین نیز در جلسه ای که مرتبط با جنگ اوکراین بود سخنان وزیر دفاع کشورش را درباره استفاده از نیروهای داوطلب خارجی مورد تایید قرار داد. در کنار تلاش های روسیه برای جذب نیرو، رسانه های سوریه در اوایل ماه جاری از تلاش های هر دو طرف جنگ برای استخدام این داوطلبان خبر دادند.

این نخستین باری نیست که روسیه و یا کشورهای دیگر برای استخدام جنگجویان حقوق بگیر سوری برای اعزام به جنگ تلاش می کنند. گزارش های متعددی دربارۀ استخدام داوطلبان سوری توسط روسیه برای اعزام آن ها در آخرین درگیری شدید لیبی از ماه آوریل 2020 تا تابستان 2021 منتشر شده است.

در گذشته نیز گزارش شده بود که جمهوری آذربایجان با حمایت ترکیه برای جنگ با ارمنستان دست به چنین کاری زده بود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img