spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارروسیه موضع خود را در قبال اوکراین تغییر داد

روسیه موضع خود را در قبال اوکراین تغییر داد

همزمان با تشدید فشارهای بین المللی و مقاومت مردم اوکراین، روسیه موضع خود را تغییر داد.
با گذشت یک ماه از آغاز حمله روسیه به اوکراین و تلاش بی فایده برای تصرف پایتخت و شهر های مهم این کشور، ارتش روسیه گفته است که به هدف خود که همان آزادسازی دونباس است، رسیده است.
به گزارش رویترز، روز جمعه روسیه اعلام کرده است که هدف این کشور از حمله ای که نام آن عملیات ویژه بوده است، کمک به جدایی طلبان برای آزادسازی دونباس و قسمت های شرقی اوکراین بوده است، که این هدف تحقق یافته است.
فرمانده مدیریت عملیاتی نیروهای روسیه گفته است که این کشور به هدف اولیه خود در قبال اوکراین رسیده است و حالا مسکو قصد دارد تا تمرکز خود را روی قسمت های شرقی اوکراین بگذارد.


بیشتر بخوانید:

تبعید 6 هزار غیرنظامی اوکراینی به روسیه

توافق سران ناتو برای استقرار 4 گروه جنگی در شرق اروپا


با موضع جدیدی که روسیه به خود گرفته است، پوتین این فرصت را پیدا می کند تا ادعای پیروزی کند. روسیه پیش تر گفته بود که هدف این کشور، غیر نظامی کردن اوکراین است، ادعایی که کشور های غربی آن را رد کرده اند و آن را بهانه ای بی پایه و اساس برای سرنگون کردن دولت اوکراین خوانده اند.
روسیه از زمان آغاز جنگ در برابر اوکراین متحمل تلفات سنگینی شده است.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که تا کنون 1351 تن از نیروهای این کشور کشته و 3825 نفر دیگر زخمی شده اند. اما با این حال اوکراین می گوید که تلفات نیروهای روسیه در این جنگ بیشتر از چیزی است که روسیه اعلام کرده است.
اوکراین می گوید، بیش از 15000 تن از نیروهای روسیه تا کنون در این جنگ کشته شده اند.
رویترز می گوید، به نظر می رسد با فرسایشی شدن این جنگ و مقاومت پیش بینی نشده اوکراین و تاثیر گذار بودن فشار های بین المللی و تحریم ها، همگی باعث شده اند تا روسیه موضع ابتدایی خود در حمله به اوکراین را تغییر دهد.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img