spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارحمله راکتی روسیه به کی یف در جریان بازدید آنتونیو گوترش از...

حمله راکتی روسیه به کی یف در جریان بازدید آنتونیو گوترش از اوکراین

یک مقام اوکراینی روز پنجشنبه 8 ثور اعلام کرد که در جریان بازدید آنتونیو گوترش از وضعیت اوکراین چندین راکت روسیه به پایتخت اوکراین، کی یف اصابت کرد.

آنتونیو گوترش بعد از بازدید از شهرهای جنگ زده اطراف کی یف، گفت که این جنگ پوچ است و پذیرش چنین جنگی در قرن 21 قابل قبول نیست و باید هر چه سریعتر متوقف شود.

مشاور رئیس جمهور اوکراین در توییتی نوشت که در زمان بازدید آنتونیو گوترش، روسیه چندین راکت را به مرکز شهر کی یف شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری اوکراین انفورم، راکت های روسی بر مناطق مسکونی شلیک شده و به گفته شهردار کی یف، هنوز از میزان تلفات این حمله اطلاعاتی در دست نیست.

سرمنشی سازمان ملل متحد بعد از دیدار از مسکو با هدف تلاش برای پایان جنگ اوکراین، روز پنجشنبه وارد شهر کی یف شد.

او در سفر به اوکراین از منطقه بورودیانکا، جایی که محل کشتار شهروندان اوکراینی به دست نیروهای روسیه است، دیدار کرد. او قرار است از بوچا و ارپین هم بازدید کند.

گوترش وعده داد که سازمان ملل متحد به کمک های بشردوستانه خود به شهروندان اوکراینی ادامه خواهد داد و برای خروج غیرنظامیان از مناطق جنگی کمک می کند.

او وضعیت فعلی شهر ماریوپول را به شدت بحران زده دانست و گفت که غیرنظامیان این منطقه به کمک های اولیه نیازمندند. به نظر گوترش در ماریوپول قیامت برپا شده و باید راهی برای بیرون شدن مردم از این شهر یافت.

انتهای پیام

به صفحه توییتر ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img