spot_img
شنبه, ژوئن 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارابراز نگرانی قطر درمورد وضعیت حقوق بشر در افغانستان

ابراز نگرانی قطر درمورد وضعیت حقوق بشر در افغانستان

به گزارش ایندیپندنت، نماینده دائم قطر در مقر سازمان ملل در ژنو از وضعیت کنونی حقوق بشر در افغانستان ابراز نگرانی کرد. و تأکید کر که باید به تبعیض علیه زنان در این کشور پایان داده شده و زنان افغانستان در کنار مردان در تمام امور کشورشان سهم داشته باشند.

میدل ایست مانیتور روز گذشته، پنجشنبه 19 حوت گزارش داد که جوهره السویدی، کاردار قطر در مقر سازمان ملل در ژنو، در نشست کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، گفت که قطر از وضع کنونی افغانستان مخصوصاً تبعیض علیه زنان در افغانستان نگران است.

در گزارش میشل باشله که در روز جهانی زن منتشر شده، وضعیت حقوق بشر در افغانستان نگران کننده توصیف شده است. طبق این گزارش قتل های مرموز و غیرقانونی، کشتار غیرنظامیان و نقض حقوق بشر در این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

جوهره السویدی در واکنش به گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت که بحران اقتصادی فعلی در کشور افغانستان، خدمات بهداشتی، دسترسی به غذای کافی و نیازمندی های مردم عادی و مخصوصاً زنان تحت تأثیر قرار داده است.
او همچنین تأکید کرد که نباید کمک های بشردوستانه و انسانی در افغانستان سیاسی شود. و دولت ها و سازمان هایی که می خواهند از وقوع یک فاجعه انسانی در افغانستان جلوگیری کنند باید رسیدگی به بحران جاری در این کشور را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img