spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارملا برادر و ملا یعقوب در پی شکست ط-البان به دره پنجشیر...

ملا برادر و ملا یعقوب در پی شکست ط-البان به دره پنجشیر رفتند

منابع معتبر در ولایت پنجشیر خبر می دهند که روز یکشنبه ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع به همراه ملا برادر، معاون رئیس الوزرای ط-البان با کاروانی از نیروهای این گروه به ولایت پنجشیر رفتند تا برای یک عملیات علیه جبهه مقاومت آماده شوند.
ملا برادر و ملا یعقوب درحالی به دره پنجشیر رفتند که نیروهای جبهه مقاومت جمعه شب حملات خود را بر علیه پاسگاه های ط-البان آغاز کرده اند که در این حملات تلفات سنگینی بر آنها وارد شده است. در سه روز گذشته حدود 100 جنگجوی ط-الب در درگیری با نیروهای جبهه مقاومت در ولایت های پنجشیر، بغلان، ننگرهار و خوست کشته شدند.

منابع می گویند پس از شکست سنگین ط-البان در شهرستان دره؛ آبشار و شتل، تعدادی از نیروهای این گروه از محل فرار کرده و به کابل بازگشتند اما ملا برادر و ملا یعقوب با تعدادی از ط-البان قطعات بدری «انتحاریان» به سوی پنجشیر رفتند.
به گفته منابعی در پنجشیر، نیروهای ط-البان در پی درگیری با جبهه مقاومت به خانه های غیرنظامیان رفته و زنان و بچه ها را گروگان گرفته بودند تا در مقابل حملات جبهه مقاومت در امان بمانند.
نیروهای جبهه مقاومت جمعه شب در شهرستان دره؛ آبشار؛ خنچ و شتل ولایت پنجشیر حملات خود را علیه نظامیان ط-البان آغاز کردند. نیروهای جبهه مقاومت در شهرستان پل حصار ولایت بغلان نیز با نظامیان ط-البان درگیر شدند و در هر دو ولایت بغلان و پنجشیر تلفات سختی را بر ط-البان وارد کردند.
از طرفی دیگر منابع می گویند که ط-البان تعدادی از عالمان دین و شهروندان منطقه دره را دستگیر و شکنجه کرده اند و به آنها گفته اند که شما تعهد داده بودید که جبهه مقاومت به ط-البان حمله نخواهند کرد اما انها این کار را کردند.
به گفته منابع، ط-البان اجساد کشته شدگان ط-الب را با آمبولانس به بیمارستان های رخه، کابل و اورژانس پنجشیر منتقل کرده اند. وضعیت برخی از زخمی ها وخیم گزارش شده و گفته می شود که تعدادی از آنها در بیمارستان ها جان باخته اند.
درگیری ها علیه ط-البان در چند جبهه از افغانستان شدت گرفته است.جبهه مقاومت ملی در بدخشان، تخار، اندراب و پنجشیر و جبهه آزادی و تحریک آزادی هم در مناطق شمال، جنوب و جنوب شرق افغانستان با ط-البان می جنگد.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img