spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارمقامات ماریوپول، روسیه را به نقض آتش بس متهم کرد

مقامات ماریوپول، روسیه را به نقض آتش بس متهم کرد

شورای شهر ماریوپول می گوید روسیه آتش بس توافق شده، به منظور خروج غیرنظامیان از دو شهر را را رعایت نمی کند و به همین دلیل تخلیه ماریوپول به تاخیر افتاده است.
روسیه پیش تر گفته بود: تیر اندازی نیروهایش، در نزدیکی های این دوشهر متوقف شده است تا اجازه دهد شهروندانی که قصد فرار از جنگ را دارند، از شهر خارج شوند. اما با این حال نیروهای روسیه به حملات گسترده خود در اوکراین ادامه می دهند.
طبق گزارش خبرگزاری ریانوستی روسیه ، روز شنبه 14 حوت وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که کریدور های بشر دوستانه، توسط یگان های این کشور در نزدیکی شهر های وولنوواخا و ماریوپول باز شده اند و این دوشهر در محاصره قرار دارند.
همچنین این خبرگزاری به نقل از مقامات ماریوپول گفته است، غیرنظامیان فقط 5 ساعت فرصت دارند تا از شهر خارج شوند.
مدتی بعد مقامات این شهر خبر دادند ارتش روسیه، توافق برای ایجاد کریدور و آتش بس را برای خروج غیرنظامیان نقض کرده است وآن ها در حال مذاکره کردن با روسیه برای اطمینان بیشتر از اتش بس هنگام خروج شهروندان غیر نظامی هستند.

balkhab-mariupol-officials-accused-russia-of-violating-the-ceasefire-2
در همین حال ولودیمیر زلنسکی با انتشار یک پیام ویدئویی اعلام کرد که بر اساس توافق های انجام شده برای ایجاد کردن کریدورهای بشردوستانه برای شهر های وولنوواخا و ماریوپول باید به زنان، کودکان و هرکسی که به کمک نیز دارد اجاز خروج داده شود و هرکس که میتواند از شهر خود دفاع کند به مبارزه با نیروهای روسیه ادامه دهد.
اما وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ملی گرایان اوکراینی، جلوی خروج شهروندان را می گیرند و هیچ کس از کریدور های بشردوستانه که در نزدیک شهر های وولنوواخا و ماریوپول ایجاد شده بود استفاده نکرده است
آژانس های امدادی هشدار دادند ممکن است یک فاجعه انسانی بزرگ در اوکراین رخ دهد چون آب، غذا و تجهیزات پزشکی کاهش یافته و تعداد زیادی از پناهجویان اوکراین به سمت غرب و کشور های همسایه می روند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img