spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارفرمانده ط-البان تعدادی روستایی در قندوز را به جرم نپرداختن مالیات تیرباران...

فرمانده ط-البان تعدادی روستایی در قندوز را به جرم نپرداختن مالیات تیرباران کرد

شب گذشته 28 حمل یکی از فرماندهان ط-البان به اسم ایوب، تعدادی از ساکنان قریه کلوخ تپه در ولسوالی قلعه ذال ولایت قندوز را به خاطر ندادن مالیات به این گروه تیرباران کرد.

به گزارش ایندیپندنت و به نقل از یکی از ساکنان قریه کلوخ تپه، فرمانده ط-البان بعد از اینکه تعدادی از مردان ترکمن در این روستا از دادن مالیات زمین هایشان خودداری کردند، آنها را تیرباران کرد که در نتیجه 4 نفر کشته و 8 تن زخمی شدند.

کلوخ تپه قریه ای دورافتاده در قندوز است که ساکنانش با کشاورزی و دامداری زندگی خود را می گذارند و اکثر آنها توانایی پرداختن مالیات به ط-البان را ندارند.


بیشتر بخوانید:

دستفروشان و کراچی های مزارشریف: مأموران امارت اسلامی بیش از حد توانمان مالیات می گیرند


ط-البان از ابتدای حکومتش با دریافت مالیات سنگین از کاسبان و کشاورزان و کارگران میلیونها افغانی پول جمع کرده است.

این درحالی است که بعد از تسلط این گروه در افغانستان فقر و بیکاری در میان مردم افزایش یافته و از طرفی خشکسالی باعث شده تا تولید مواد غذایی در این کشور نیز به شدت کاهش یابد و مردم از پس پرداخت مالیات به حکومت ط-البان را ندارند.

در چند ماه اخیر ط-البان در مورد نپرداختن مالیات به مردم هشدار داده بود که اگر از این دستور سرپیچی کنند مجازات خواهند شد.

در شهرها نیز شهردارهای ط-البان از دکان داران و کاسبان مالیات دریافت می کنند. اما در موارد بسیاری فرماندهان خودسرانه به عنوان زکات و مالیات از مردم پول زیادی دریافت کرده اند با این تهدید که اگر از پرداختن پول خودداری کنند مجازات خواهند شد آنچنانکه در قریه کلوخ تپه دست به مجازات مردم زدند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img