spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباربیش از 50 کشته و زخمی در انفجار کابل؛ ط-البان از تأمین...

بیش از 50 کشته و زخمی در انفجار کابل؛ ط-البان از تأمین امنیت مراسم عزاداری محرم می گوید

عصر روز گذشته، 14 اسد، در اثر انفجار یک ماین در حوزه ششم امنیتی کابل، بیش از 50 نفر کشته و زخمی شدند. این انفجار در نزدیکی مراسم عزاداری محرم رخ داده و گفته شده یک ماین در کراچی ترکاری فروشی منفجر شده است.

این حادثه حوالی ساعت 6 عصر روز جمعه، در مسجد امام محمد باقر در چهارراهی سرکاریز شهر کابل رخ داد. لحظاتی بعد ط-البان انفجار ماین را تأیید کرد و شمار تلفات را 2 کشته و 3 زخمی اعلام کرد.

در ادامه شمار تلفات افزایش یافت و در نهایت یکی از اعضای امنیتی ط-البان به خبرگزاری رویترز گفت که شمار تلفات بیشتر از 5 نفر بوده است. او همچنین اعلام کرد که به علت وضعیت وخیم زخمی ها، احتمال دارد شمار کشته ها افزایش یابد.

داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته اما نکته قابل توجه این است که ط-البان همیشه حضور گروه داعش را در افغانستان انکار می کند.

برخی از مقامات دولت پیشین به انفجار روز گذشته واکنش نشان داده اند. از جمله رئیس جمهور سابق، اشرف غنی اعلامیه ای در فیسبوکش منتشر کرده و حمله تروریستی بر عزاداران حسینی را تقبیح کرده و آن را جنایت ضد بشری و بر خلاف موازین و ارزش های انسانی و اسلامی خوانده است. داکتر عبدالله عبدالله هم این حادثه را محکوم کرد و از این حادثه به نام جنایت نابخشودنی یاد کرد.

ذبیح الله مجا-هد در توییتر خود انفجار عصر جمعه را محکوم کرد. این در حالی است که او گفته بود که ط-البان امنیت مراسم مذهبی شیعیان در ماه محرم را تأمین می کند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img