spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسرگرمیمکان های مهمی که نمیدانستید از روی اسم افراد نامگذاری شده اند

مکان های مهمی که نمیدانستید از روی اسم افراد نامگذاری شده اند

بسیاری از مکان ها هستند که از روی اسم افراد نامگذاری می شوند که شما از آن بی خبر هستید. شاید بدانید که نام بسیاری از شهرها و شهرک های آمریکایی از روی نام اشخاص مهم انتخاب می شوند مانند واشنگتن دی سی که از روی نام جرج واشنگتن، نخستین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است.

در ادامه به 6 مکان مهم در جهان اشاره می کنیم که احتمالا نمیدانستید از روی اسم این افراد نامگذاری شده اند.

  • سیاتل

در سال 1851 نخستین مهاجران آمریکایی به حزب دنی مشهور بودند توانستند به منطقه شمال غربی اقیانوس آرام وارد شوند. این مهاجران پیش از این شهر نیویورک را تاسیس کرده بودند که اکنون از مهم ترین شهرهای آمریکا به حساب می آید.

رئیس بومیان آمریکا سیاهل سیاست نزدیکی با مهاجران آمریکایی را دنبال کرد

بر اساس داستان ها رئیس سیاهل اهل نام گذاری شهر یا شهرک به نام خودش نبود. سیاتل در گذشته با نام انگلیسی سیاهل شناخته می شد.

  • کیف

طبق داستان ها و افسانه ها، کیف کنونی توسط سه برادر با نام های کی، شچک و خوریف در سال 482 میلادی تاسیس شد. این سه برادر پس از اینکه بر روی سه تپه در این شهر ساکن شدند کیف را تاسیس کردند.

مجسمه چهار خواهر و برادری که ظاهراً کیف را تأسیس کردند

پس از مدتی این شهرک ها گسترده تر شده و به هم پیوستند و اکنون با ادغام شدن همه این ها کیف امروزی ساخته شد، شهری که توسط برادران کیف تاسیس شده بود.

  • سیشل

سیشل جزیره ای است که بسیاری از افراد از آن به عنوان بهشت روی زمین یاد می کنند. این جزیره با دریاهای نیلگون و سواحل شنی جلوه زیبایی به خود گرفته که هرکسی آرزوی رفتن به آنجا را دارد.

شاید برای تان جالب باشد که بدانید این جزیره به نام یک حساب دار ثبت شده است.

اگر به تپه های شنی و هوای شور علاقه دارید… سیشل به نام یک وزیر گمنام دولت فرانسه نامگذاری شده است.

این جزیره واقع شده در اقیانوس هند می باشد و تا قبل از ورود کشاورزان فرانسوی به آنجا هیچکس در آنجا زندگی نمی کرد.

  • رم

پایتخت ایتالیا نیز توسط دو برادر دوقلو به نام های رومولوس و رموس تاسیس شده است. رومولوس و رموس در واقع فرزندان کشیش ریا سیلویا و مارس بودند. پدر رئا سیلویا پادشاه نومیتور، خدای جنگ رومی بود که برادرش آملیوس او را از سلطنت خلع کرد. آملیوس سعی کرد تا دوقلوها را در رودخانه تیبر غرق کند اما آنها در آنجا زنده ماندند و طبق افسانه ها دوقلوها شیر یک گرگ وحشی را خوردند. مجسمه های این دوقلو ها و گرگ وحشی را اکنون می توان در شهر رم دید.

ظاهراً رومولوس و رموس قبل از تأسیس شهر رم توسط یک گرگ وحشی شیر داده شده بودند.

پس از گذشت زمان دوقلوها بزرگ شدند و تصمیم گرفتند تا شهری را بنا کنند اما بر سر جزئیات آن باهم اختلاف نظر داشتند. در نهایت این رومولوس بود که توانست تمام امور را به دست بگیرد و شهر رم امروزی را تاسیس کند و به عنوان اولین پادشاه در آنجا حکومت کند.

  • بولیوی

بولیوی کشوری است که در آمریکای جنوبی واقع شده است. بولیوی در ابتدا و پیش از حمله اسپانیایی ها به آنجا در اوایل قرن شانزده جزوی از امپراطوری اینکاها بود.

سیمون بولیوار قهرمان جنگ های استقلال آمریکای لاتین بود

پس از گذشت سال ها سیمون بولیوار که در ونزوئلا متولد شده بود یکی از موثرترین افراد انقلابی بود که علیه اسپانیایی ها در اوایل قرن نوزده شناخته می شد. او توانست کمک های زیادی به استقلال آمریکای جنوبی کند. بولیوار یک قهرمان برای مردم به حساب می آمد و پس از اینکه پرو توانست در سال 1825 به استقلال برسد، کشور جدیدی به نام بولیوی بر گرفته از نام بولیوار تاسیس شد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img