spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراجباری شدن حجاب: ط-البان مردان سرپرست زنان بی حجاب را مجازات می...

اجباری شدن حجاب: ط-البان مردان سرپرست زنان بی حجاب را مجازات می کند

طبق دستور جدید وزارت امر به معروف و نهی از منکر ط-البان، رعایت حجاب برای زنان در افغانستان اجباری شد و بهترین نوع پوشش برای زنان را پوشیدن برقع اعلام کردند.

این طرح امروز شنبه هفدهم ثور از طرف وزارت امر به معروف و نهی از منکر منتشر شد. در این طرح حجاب سیاه را نیز شرعی اعلام کرده اند به شرط اینکه تنگ و بدن نما نباشد.

همچنین ط-البان در این طرح برای زنانی که حجاب را مطابق دستور رعایت نکنند تنبیه در نظر گرفته است. تنبیه به این شکل است که در قدم اول، منزل زن بی حجاب مشخص شده و سرپرستش توصیه و تنبیه خواهد شد.

در قدم دوم ، سرپرست زن بی حجاب به اداره امر به معروف و نهی از منکر احضار شده و در قدم سوم سرپرست یا ولی زن به مدت سه روز زندانی می شود. و برای چهارمین بار سرپرست زن بی حجاب به دادگاه و محاکمه سپرده شده و مجازات می شود.

در ادامه این طرح آمده است که زنانی که به عنوان کارمند در اداره های دولتی ط-البان مشغول کار هستند در صورت رعایت نکردن حجاب، اخراج خواهند شد.

بعد از بسته شدن مکاتب دخترانه و ممنوعیت کار زنان، این جدیدترین محدودیت ضد آزادی و حقوق زنان و دختران افغانستان است که توسط ط-البان وضع شده است.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img