spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارسیلاب‌های اخیر افغانستان دست‌کم 39 قربانی گرفت

سیلاب‌های اخیر افغانستان دست‌کم 39 قربانی گرفت

به گزارش دفتر هماهنگی کمک های بشردوستانه سازمان ملل (اوچا)، طی یک هفته گذشته سیلاب در چند ولایت افغانستان تلفات بسیاری برجای گذاشته است.

روز چهارشنبه 22 سرطان، اوچا در آخرین گزارش خود اعلام کرد که تعداد قربانیان ناشی از بارندگی های شدید تابستانه و سیلاب حاصل از آن در مناطقی از شرق، جنوب شرق، جنوب و بخش هایی از نواحی مرکزی افغانستان افزایش یافته است.

بر اساس آماری که در این گزارش آمده است، بر اثر سیلاب، 20 نفر در ارزگان، 6 نفر در غزنی، 7 نفر در نورستان، 3 نفر در پکتیا و 3 نفر هم در زابل جان خود را از دست داده اند. 9 نفر از جان باختگان کودک بوده اند.

حوادث طبیعی همچون زلزله، سیلاب، بهمن و … در افغانستان هر سال خسارات زیادی بر مردم وارد کرده و جان تعداد زیادی را می گیرد. ناامنی ها و درگیری های نظامی در این کشور نیز مانع مدیریت و رسیدگی به این مسئله شده است.

پیش از وقوع این سیلاب ها، زلزله در پکتیکا و خوست نیز جان هزار و سیصد نفر را گرفت و دست کم هزار و پانصد نفر زخمی شدند. این حوادث، خسارات مالی زیادی بر شهروندان افغانستان وارد کرد و عده زیادی از مردم بی خانمان شدند و زیرساختهای این مناطق نابود شد.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img