spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارپنج انتخاباتی که می تواند در تعیین سرنوشت جهان تعیین کننده باشد

پنج انتخاباتی که می تواند در تعیین سرنوشت جهان تعیین کننده باشد

در سال 2024 قرار است تا انتخابات های بسیار مهمی در سراسر جهان برگزار شود که از جمله مهمترین آن می توانیم به انتخابات 2024 آمریکا اشاره کنیم. انتخاباتی که رقابت اصلی آن احتمالا بین دونالد ترامپ و جو بایدن خواهد بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است تا در تاریخ 5 نوامبر برگزار شود. انتخاباتی که تعیین می کند شصتمین رئیس جمهور ایالات متحده چه کسی باشد. اگر جو بایدن دوباره بتواند در این انتخابات پیروز شود می توان گفت که او تا 86 سالگی در قدرت می ماند.

به گفته اکثر مردم جو بایدن برای ریاست جمهوری دیگر خیلی پیر شده است و توان هدایت کشور را ندارد. البته گفتنی است که دونالد ترامپ نیز 77 سال سن دارد و او هم جوان به حساب نمی آید.

براساس گزارش ها دونالد ترامپ اکنون محبوب ترین گزینه در میان جمهوری خواهان به حساب می آید.

انتخابات 2024 روسیه

قدرتمندترین فرد در روسیه یعنی ولادمیر پوتین 23 سال است که به عنوان یک رهبر در روسیه حضور دارد. او در سال 2020 قانون اساسی کشور را تغییر داد که براساس آن او می تواند تا سال 2036 همچنان در قدرت باقی بماند. پوتین حالا می خواهد برای شش سال دیگر به عنوان رئیس جمهور روسیه در انتخابات شرکت کند.

انتخابات 2024 هند

در سال 2024 قرار است تا بیش از یک میلیارد هندی به پای صندوق های رای بروند و مشخص کنند که این بار قرار است چه کسی به قدرت برسد. آیا نارندرا مودی همچنان به عنوان نخست وزیر هند به فعالیتش ادامه خواهد داد یا خیر.

به گفته کارشناسان مودی به احتمال فراوان در انتخابات پیش رو پیروز خواهد شد چراکه طرفداران بسیاری دارد که می گویند مودی جایگاه هند را در جهان تقویت کرده است.

انتخابات پارلمان اروپا

انتخابات پارلمان اروپا برای سال 2024 برنامه ریزی شده است. گفته می شود که این انتخابات اولین انتخاباتی است که بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قرار است برگزار شود.

این انتخابات بزرگترین انتخابات فرا ملی جهان به شمار می رود و قرار است تا 400 میلیون رای دهنده در 27 کشور اروپا اعضای پارلمان خود را انتخاب کنند.

انتخابات ریاست جمهوری مکزیک

به نظر می رسد که قرار است تا شاهد اولین رئیس جمهور زن در مکزیک باشیم. شهردار چب گرای سابق مکزیکو سیتی در کنار یک تاجر زن با ریشه های بومی از اصلی ترین گزینه های این انتخابات به حساب می آِیند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img