spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارفیسبوک رسانه های دولتی روسیه را تحریم کرد.

فیسبوک رسانه های دولتی روسیه را تحریم کرد.

به گزارش ایندیپندنت فارسی، روز جمعه فیسبوک اعلام کرد که رسانه های دولتی روسیه را از تبلیغات یا کسب درآمد از طریق پلتفرم خود منع خواهد کرد.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا در توییتر خود نوشته است که علاوه بر تحریم رسانه های دولتی روسیه و منع تبلیغات و کسب درآمد روی پلتفرم فیسبوک، فعالیت رسانه های دولتی روسیه در این شبکه را محدود می کند.

دیروز 25 فوریه روسیه دسترسی به فیسبوک متا پلتفرمز را به خاطر سانسور رسانه های خود محدود کرد و بعد از آن فیسبوک هم تصمیم به تحریم روسیه گرفت.

یکی از مسئولین ارتباطات دولتی روسیه علت اینکه دسترسی به فیسبوک را در روسیه محدود کرده اند را نادیده گرفتن درخواست لغو محدودیت فعالیت 4 گانه رسانه دولتی روسی – خبرگزاری RIA، تلویزیون Zvezda، و دو سایت gazeta.ru و Lenta.ru از طرف فیسبوک اعلام کرد.


بیشتر بخوانید:

کی یف، پایتخت اوکراین در حال سقوط است.

روسیه توسط اتحادیه اروپا تحریم می شود.

مخالفان جنگ در روسیه بازداشت شدند.


نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا، در پاسخ به این گفته های مسئولین روسی گفت: «مقامات روسیه به ما دستور دادند تا حقیقت سنجی و برچسب گذاری محتوای نشر شده این چهار سازمان رسانه ای دولتی روسیه را انجام ندهیم. اما ما این خواست آنها را نپذیرفتیم. و در پی آن مقامات روسی اعلام کردند استفاده از خدمات فیسبوک را محدود خواهند کرد.»

در ادامه مارک وارنر، یکی از سناتورهای آمریکایی نامه ای به مدیران ارشد فیسبوک، یوتیوب و چند شبکه اجتماعی دیگر نوشت که این شبکه های اجتماعی موظف هستند مطمئن شوند که از طرف روسیه و نهادهای وابسته به آنها مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد.

این سناتور آمریکایی تاکید کرد که این شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که محصولاتشان در خدمت نقض حقوق بشر، تضعیف اقدامات بشردوستانه و یا پیشبرد اطلاعات نادرست و خطرناک مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در طی چند روز گذشته شرکت گوگل صدها کانال یوتیوب و هزاران ویدئو را به خاطر نقض خط مشی های خود حذف کرده و این روند را ادامه می دهد.

مسکو این روزها علاوه بر محدودیت دسترسی به شبکه های اجتماعی، رسانه های داخلی خود را تهدید کرده که مانع از انتشار گزارش های حاوی اطلاعات غلط در باره عملیات نظامی در اوکراین شوند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img