spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیزیاده روی در ورزش کردن باعث پیری زودرس می شود

زیاده روی در ورزش کردن باعث پیری زودرس می شود

تحقیقات جدید نشان می دهند که فعالیت بدنی بیش از حد موجب تسریع روند پیری در افراد می شود. در گذشته تصور ما بر این بود که هرچه بیشتر ورزش کنیم دیرتر پیر می شویم اما تحقیقات جدید نشان می دهند که این فرضیه درست نیست.

نیویورک پست در گزارش خود می نویسد: تحقیقات جدید کتابخانه ملی پزشکی آمریکا نشان می دهد که ورزش کردن کلید اصلی طول عمر انسان نیست و با ورزش کردن بیش از حد نمی توان به عمر طولانی دست یافت.

به گفته دانشمندان، ورزش کردن نه تنها باعث عمر طولانی در افراد نمی شود بلکه ممکن است با زیاده روی در این کار روند پیری نیز تسریع شود. آنها می گویند که این یافته های جدید نتیجه 45 سال تحقیق و پژوهش است.

این پژوهش با وجود اینکه اخیرا توانسته است جایزه ملی پزشکی ورزشی فنلاند را به دست بیاورد اما همچنان نیازمند بحث و بررسی های بیشتر است.

محققان دانشگاه جایواسکایلا فنلاند می گویند این باور که در گذشته مردم معتقد بودند هرچه بیشتر تحرک بدنی داشته باشند، جوان تر می مانند و طول عمرشان نیز بیشتر می شود درست نیست. آنها می گویند ورزش کردن تنها بخش کوچکی از این تصویر بزرگ است و در گاهی از اوقات حتی ممکن است تاثیر منفی در سلامت و طول عمر انسان ها داشته باشد.

دانشمندان معتقدند که شیوه زیست سالم انسان ها نسبت به ورزش تاثیر بیشتری بر طول عمر انسان ها می گذارد. آنها بر این باورند که افراد با داشتن شیوه زیست سالم در کنار فعالیت بدنی متعادل نه بیش از حد می توانند به حداکثر عمر خود دست یابند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img