spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهورزشیفوری: دیوان دادگستری اتحادیه اروپا حکم پیروزی سوپرلیگ را صادر کرد

فوری: دیوان دادگستری اتحادیه اروپا حکم پیروزی سوپرلیگ را صادر کرد

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه حکم خودش را در خصوص سوپرلیگ صادر کرد. براساس این حکم، اقدامات فیفا و یوفا در خصوص منع برگزاری بازی های سوپرلیگ در سال 2021 غیر قانونی بوده و باشگاه ها می توانند بدون مشکل در این مسابقات شرکت کنند.

این مسابقات در سال 2021 توسط چند باشگاه مطرح اروپایی از جمله بارسلونا و رئال مادرید راه اندازی شد اما خیلی زود اکثر باشگاه ها به دلیل تهدیدهای فیفا و یوفا از این مسابقات انصراف دادند.

براساس گزارشات، فیفا و یوفا باشگاه هایی را که در این تورنمنت حضور داشتند را تهدید به حذف از لیگ قهرمانان اروپا و همچنین حذف بازیکنان از جام جهانی کرد.

پس از این اقدامات فیفا و یوفا، باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید تصمیم گرفتند تا شکایتی را علیه آنان در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا به ثبت برسانند.


بیشتر بخوانید:
فیفا از میزبانی عربستان در جام جهانی فوتبال 2034 خبر داد


در نهایت دیوان دادگستری اتحادیه اروپا با صدور حکمی اقدامات فیفا و یوفا را غیرقانونی خواند. در متن این حکم آمده: اقدامات فیفا و یوفا مبنی بر اینکه تمام مسابقات برگزار شده در اروپا باید به تایید این دو نهاد برسد غیرقانونی بوده و این کار برخلاف قوانین اتحادیه اروپا می باشد.

به گفته دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، تمامی مسابقات فوتبال یک نوع فعالیت تجاری محسوب می شوند و نهادهایی که وظیفه برگزاری این مسابقات را دارند باید به اصل قانون آزادی و آزادی رقابت تجاری که از قوانین اتحادیه اروپا محسوب می شود پایبند بمانند.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا فیفا و یوفا را به سوء استفاده از قدرت و اختیاراتشان متهم کرد و فعالیت های آنان علیه سوپرلیگ را غیرقانونی خواند.

این حکم به معنای حمایت یا رد دیوان دادگستری برای راه اندازی مسابقاتی مثل سوپرلیگ نیست و این دیوان قصد ندارد تا درمورد رقابت هایی مثل سوپرلیگ حکمی صادر کند.

باشگاه های موسس سوپرلیگ یعنی بارسلونا و رئال مادرید با انتشار بیانیه هایی از حکم صادر شده توسط دیوان دادگستری ابراز خشنودی کردند و اعلام کردند که از این پس فوتبال از سلطه یوفا خارج شده است.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img