spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتزیباییبا این سه روش روند پیری خود را به تعویق بیندازید

با این سه روش روند پیری خود را به تعویق بیندازید

متخصصان تغذیه بر این باورند که افراد با هر سن و سال و وضعیت سلامتی که دارند می توانند روند پیری خود را به تعویق بیندازند.
گابریلا پیکاک، متخصص تغذیه بریتانیایی می گوید همه انسان ها می توانند با تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی خود، بدن سالم تری در آینده داشته باشند.
به گزارش نیویورک پست، این متخصص تغذیه معتقد است که مصرف غذاهای ناسالم، الکل، دخانیات، قرارگرفتن در هوای آلوده و مصرف مواد غذایی در ظروف تفلون و پلاستیکی در پیری زودرس تاثیر گذار است.

به گفته او رعایت سه نکته زیر در جوان ماندن افراد تاثیر قابل توجهی دارد:

 1. خودداری از مصرف قند

  متخصصان بر این باورند که افراد با پرهیز کردن از مصرف قند می توانند به بهبود وضعیت سلامتی خود کمک زیادی بکنند. آنها همچنین می گویند که کاهش مصرف قند می تواند روند پیری را کند تر کند. به عقیده آنها مصرف قند باعث ایجاد التهاب های مزمن و چاقی می شود که این امر بر روی ظاهر و احساسات فرد نیز تاثیر منفی می گذارد.

 2. مصرف ویتامین ها و مواد مغذی

  مصرف ویتامین ها و مواد مغذی بر جوان ماندن افراد تاثیر شگفت انگیزی می گذارد. دانشمندان می گویند آنتی اکسیدان هایی از قبیل ویتامین های سی، آ و ای در جلوگیری از پیری نقش بسیار مهمی دارند. این ویتامین ها را می توان از طریق مصرف میوه ها و سبزیجات در بدن تامین کرد.
  دانشمندان همچنین توصیه می کنند که در کنار این آنتی اکسیدان ها، افراد باید مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را جدی بگیرند زیرا این اسیدها با حفظ کردن رطوبت پوست و همچنین با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، چین و چروک ها و خطوط ریز پوست را کاهش می دهند. از همین رو مصرف ماهی های چرب مثل ماهی سالمون به جوان ماندن افراد کمک شایانی می کند.

 3. تطبیق پذیری بدن با دماهای مختلف

  قرار گرفتن در معرض دماهای بسیار سرد یا بسیار گرم می تواند بدن را نسبت به هر دمایی مقاوم کند. برای این کار می توانید در پایان حمام های گرم خود دوش آب سرد بگیرید و یا با پیاده روی و ورزش کردن در زمستان بدن خود را نسبت به هر دمایی مقاوم کنید.
  متخصصان می گویند تکرار این کارها باعث می شود تا بدن نسبت به دماهای مختلف منعطف تر شود که در نتیجه آن روند پیری نیز کند تر می شود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img