spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارخبرنگار شبکه سی‌بی‌اس بابت اظهاراتش درباره افغانستان و عراق عذرخواهی کرد

خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس بابت اظهاراتش درباره افغانستان و عراق عذرخواهی کرد

اظهارات چارلی داگاتا خبرنگار ارشد شبکه سی‌بی‌اس درباره افغانستان و عراق با واکنش های منفی زیادی در شبکه های اجتماعی روبرو شد. این خبرنگار آمریکایی بابت سخنانش عذرخواهی کرد. 

چارلی داگاتا، خبرنگار ارشد شبکه سی‌بی‌اس در روز جمعه در برنامه زنده ای که از اوکراین گزارش می داد گفته بود که اوکراین مثل افغانستان و عراق نیست که چندین دهه شاهد جنگ بوده باشد … اوکراین کشوری نسبتا متمدن و اروپایی است. من باید کلمات را با دقت انتخاب کنم. اوکراین کشوری نیست که همچین اتفاقی در آن رخ دهد. جایی که شما انتظار ندارید چنین وضعیتی پیدا کند.

شبکه سی‌بی‌اس آمریکا روز دوشنبه گزارشی مبنی بر واکنش هایی که در قبال این سخنان چارلی داگاتا صورت گرفت منتشر کرد.


بیشتر بخوانید:

آغاز مذاکرات بین اوکراین و روسیه در مرز بلاروس


بر اساس گزارش این شبکه، ویدئوی سخنان جنجالی داگاتا، در این چند روز بیشتر از 6 میلیون بازدیدکننده داشته است. و بیشتر این بازدیدکنندگان اظهارات او را توهین آمیز دانستند.

پس از این واکنش های کاربران شبکه های اجتماعی، داگاتا مجبور به عذرخواهی شد.

سی‌بی‌اس از طرف داگاتا نوشت: «من به گونه ای صحبت کردم که از آن پشیمانم و بابت آن عذرخواهی می کنم». همچنین او گفته که می خواسته بگوید اوکراین برخلاف کشورهای خاورمیانه در این سال ها و در این مقیاس جنگ ندیده است. و به هر حال حق نداشته درگیری ها را با هم مقایسه کند. و هر کدام منحصر به فرد است. و گفته که من کلمات درستی انتخاب نکردم و به خاطر این توهین عذرخواهی می کنم.

کاربران اوکراینی در شبکه های مجازی نیز این اظهارات داگاتا را محکوم کردند. آنها می گویند که داگاتا علاوه بر اینکه افغانستان و عراق را غیرمتمدن خوانده است، اوکراین را هم کشوری نسبتا متمدن خوانده و گفتار او نژادپرستانه بوده است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img