spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهورزشیرومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی قصد فروش این باشگاه را دارد

رومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی قصد فروش این باشگاه را دارد

حواشی چند روز اخیر منجر به گرفتن تصمیم بزرگ رومن آبراموویچ، مالک کنونی باشگاه چلسی مبنی بر فروش این باشگاه بعد از 20 سال فوق العاده شد، این تاجر روس می گوید این تصمیم بسیار دشوار را به سختی گرفته است.

بریتانیایی ها به شدت از آبراموویچ، به علت تهاجم نظامی روسیه به اوکراین نفرت دارند.

جالب اینجاست مالک متمول روس این باشگاه در انتشار بیانیه ای ادعا کرد که قصد دارد پول به دست آمده از فروش این باشگاه را به قربانیان جنگ در اوکراین اختصاص دهد.
آقای آبراموویچ گفته است که به دنبال پس گرفتن وام های باشگاه نیست و طلب 1.5 میلیارد پوندی خود را از چلسی بخشیده است.


بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین ریاست افتخاری فدراسیون بین المللی جودو را از دست داد


در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، آقای آبراموویچ پیش تر نیز خبر داده بود که مدیریت باشگاه چلسی را به متولیان بنیاد این باشگاه که نهادی خیریه است می سپارد.

روز چهارشنبه “هانسیورگ ویس”، میلیاردر سوئیسی به روزنامه بیلد آلمان خبر داده بود که پیشنهادی برای خریدن باشگاه چلسی به او داده شده است. به گفته او آبراموویچ بعد از مطلع شدن احتمال تحریم شدن دارایی هایش در پارلمان بریتانیا میخواهد هرچه سریعتر از مالکیت باشگاه چلسی خلاص شود.

balkhab-roman-abramovich-2

گفته می شود ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه رابطه بسیار نزدیکی با مالک باشگاه چلسی دارد و رومن آبراموویچ 55 ساله از سال 2003 میلادی تا اکنون مالک باشگاه انگلیسی چلسی می باشد.
در پی تهاجم روسیه به اوکراین گمانه زنی ها بر این بود که فعالیت های اقتصادی مالک باشگاه چلسی، که اهل روسیه است با مشکلات فراوانی رو به رو خواهد شد.

قهرمانی باشگاه چلسی در جام باشگاه های جهان در اوایل سال جدید میلادی به معنای این بود که چلسی تحت مالکیت آبراموویچ به همه عناوین ممکن رسیده است. در مجموع با کسب کردن 21 جام، باشگاه چلسی در 20 سال اخیر به پر افتخار ترین باشگاه انگلیسی تبدیل شده است. در حقیقت از وقتی که رومن آبراموویچ چلسی را خریداری کرد، این باشگاه حداقل یک بار به همه جام های ممکن رسیده است.

رومن آبراموویچ برای جذب بازیکن و 15 سرمربی بیش از 2 میلیارد یورو در زمان حضور خود در چلسی هزینه کرده است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img