spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارآغاز تحقیقات پارلمان بریتانیا درمورد جنایات علیه هزاره ها

آغاز تحقیقات پارلمان بریتانیا درمورد جنایات علیه هزاره ها

پارلمان بریتانیا به همراه تیمی از فعالان حقوق بشر، درمورد وضعیت هزاره های پاکستان و افغانستان اطلاعاتی جمع آوری می کنند. 

این تیم کارش را با فراخوان جمع آوری اطلاعات از طریق یک سایت از دوم ماه اپریل شروع کرده و این تحقیقات تا آخر اپریل ادامه دارد.

حمیرا رضایی، یکی از اعضای این تیم در مورد اهداف این کار گفته است. بررسی وضعیت هزاره های افغانستان و پاکستان، جنایات، حملات هدفمند و نسل کشی جامعه هزاره از اهداف این تحقیق است.

در وب سایت این تیم نوشته شده که هزاره ها به دلایل قومی و مذهبی مدتهاست که مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند. به گزارش این وب سایت خشونت علیه هزاره ها افزایش یافته و نوعی نسل کشی علیه این جامعه در جریان است.


بیشتر بدانید:

جنگ افشار، کشتار غیرنظامیان در منطقه افشار کابل


به گزارش این تیم، هزاره ها به خاطر هویت قومی و مذهبی هدف حملات و جنایات از طرف ط-البان و سایر سازمان های شبه نظامی در پاکستان و افغانستان قرار می گیرند.

تیم تحقیقات پارلمان بریتانیا بر این باور است که موضوع جنایات احتمالی علیه هزاره های افغانستان و پاکستان نیازمند توجه ویژه و فوری است.

حمیرا رضایی گفته که هدف بعدی این تیم، پیدا کردن راه های عدالت برای قوم هزاره در افغانستان و پاکستان و برآورده کردن نیازهای این جامعه است. در آخر هم این تیم پیشنهادات و توصیه ها و راه های کمک به جامعه هزاره را ارائه خواهد داد.

این تیم گزارش نهایی خود را در اختیار پارلمان بریتانیا و دیگر نهادهای جهانی و مخصوصاً سازمان ملل متحد قرار می دهد.

هزاره ها در افغانستان سالهاست که هدف جنایات و حملات و نسل کشی بوده است. در پاکستان نیز قوم هزاره چندین مرتبه در مراسم و مکانهای مذهبی مورد حمله قرار گرفته است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img