spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراستعفای بوریس جانسون؛ چه کسی جانشین او خواهد شد

استعفای بوریس جانسون؛ چه کسی جانشین او خواهد شد

پس از استعفای بوریس جانسون از رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، هنوز مشخص نیست چه کسی جانشین او خواهد شد. کارشناسان سیاسی بریتانیا می گویند که احتمالاً روند معرفی و آغاز فعالیت جانشین جانسون ماه ها طول می کشد.

به گفته کارشناسان یکی از علل این مشکل ساز و کارهای قانونی در بریتانیا است، چون در این کشور جایگاهی با عنوان سرپرست نخست وزیری تعریف نشده است. بریتانیا قانون اساسی مکتوب و رسمی ندارد و این کشور تاکنون بر اساس قراردادهای کاخ سلطنتی، دادگاه ها و پارلمان اداره شده است.

بر اساس این قانون اساسی نانوشته بریتانیا یک دموکراسی پارلمانی دارد که به حکم آن رهبر بزرگترین حزب از سوی پادشاه معرفی می شود. در غیر این صورت از ائتلاف چندین حزب نخست وزیر معرفی خواهد شد.

یک اصل دیگر هم در نظام سیاسی برتانیا وجود دارد که بر اساس آن اگر رهبران در انتخاب مردمی رأی بیاورند از سمت خود کنار نخواهند رفت. اما بوریس جانسون در شرایطی قرار گرفت که با وجود اینکه در انتخابات حزب محافظه کار به پیروزی رسید ولی از سمت خود استعفا داد.

با وجود اینکه بوریس جانسون از سمت خود استعفا داده است اما او گفته که تا انتخاب رهبر جدید حزب محافظه کار به کارش در سمت نخست وزیری ادامه می دهد.

انتهای پیام

به صفحه توییتر ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img