spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارحمله شاخه خراسان گروه داعش از خاک افغانستان به ازبکستان

حمله شاخه خراسان گروه داعش از خاک افغانستان به ازبکستان

گروه داعش شاخه خراسان در افغانستان اعلام کرد که از خاک افغانستان به پاسگاه های مرزی ازبکستان حمله کرده است. این حمله در شهر مرزی ترمز صورت گرفته است.

گروه داعش برای اولین بار چنین ادعایی کرده است. به گزارش ایندیپندنت این حمله روز دوشنبه 29 حمل رخ داده و داعش از موشک های کاتیوشا استفاده کرده است.

به گزارش منابع محلی در منطقه سرچاه حیرتان، عده ای خانه ای را در این منطقه در کنار رود آمو اجاره کرده و پرتاب گر موشک را به آنجا بردند. آنها از همانجا 11 موشک را به سمت شهر مرزی ترمز در ازبکستان پرتاب کردند. به گفته این منابع افراد داعش بعد شلیک این موشکها محل را ترک کردند.


بیشتر بخوانید:

انفجارهای پیاپی در غرب کابل؛ 30 دانش آموز کشته و زخمی شدند


امروز تلوزیون عربی اعماق تصاویر این حمله موشکی را پخش کرده است.

در چند سال اخیر شاخه خراسان داعش در شهرهای افغانستان عملیات خرابکارانه و جنایاتی علیه مردم افغانستان داشته است از جمله حملات تروریستی و انتحاری در شفاخانه ها، مکاتب و نهادهای آموزشی.

ط-البان بعد از به قدرت رسیدن ادعا کرد که هیچ گروه تروریستی قادر نخواهد بود از خاک افغانستان بر علیه کشورهای همسایه استفاده کند.

از طرفی حکومت ط-البان اعلام کرده بود که شاخه خراسان داعش یک گروه ضعیف است و نمی تواند هیچ اقدامی علیه افغانستان و منطقه انجام دهد.

این در حالی است که عملیات تروریستی شاخه خراسان داعش در افغانستان گسترش یافته و حتی شماری از نیروهای ط-البان و فرماندهان آنها به عضویت این گروه درآمده اند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img