spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارنگرانی آژانس زنان سازمان ملل از نقض صریح حقوق زنان و دختران...

نگرانی آژانس زنان سازمان ملل از نقض صریح حقوق زنان و دختران افغان

آژانس زنان سازمان ملل متحد در یک گزارش جدید نسبت به نقض صریح حقوق زنان و دختران در افغانستان ابراز نگرانی شدید کرده است.

در گزارش تازه این آژانس زیر عنوان “هشدار جنسیتی”، آمده است که با وجود تضمین ‌های مکرر ط ا ل ب ا ن مبنی بر رعایت حقوق زنان افغان، شواهد گسترده‌ای بدست آمده است که آن‌ها در سراسر این کشور با محدودیت ‌‌های جدی مواجه هستند.

آژانس زنان سازمان ملل در اولین گزارش خود گفته از زمان به قدرت رسیدن ط ا ل ب ا ن در ۱۵اوت/آگست، در افغانستان، شواهد گسترده‌ای را در بخش های کار، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و مشارکت زنان در عرصه‌های عمومی و سیاسی ارزیابی کرده ‌است.

این آژانس گفته یافته ‌های آن‌ها از سراسر افغانستان حاکی از آن است که از زمان تسلط ط ا ل ب ا ن، زنان و دختران در افغانستان به شکل روز‌افزونی با محدودیت‌های جنسیتی روبرو هستند تا حدی که آزادی بیان، آزادی سفر، دسترسی به خدمات فوری نجات، دسترسی به اطلاعات، تحصیلات، کار و دسترسی به فرصت ‌های معیشتی را برای آن‌ها بسیار مشکل ساخته است.

در این گزارش همچنین تاکید شده است که موضع ‌گیری ‌های مبهم ط ا ل ب ا ن در قبال حقوق زنان در افغانستان باعث عمیق ‌ترین عقب‌گرد در زمینه احقاق حقوق آن‌ها شده است.

این گزارش تاکید می ‌کند که حقوق دختران و زنان افغان با هم پیوند دارند و برای ارتقای آن در سطح گسترده به اقدامات فوری نیاز است

 

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img