spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارهرات برای سومین بار با زلزله 6.3 ریشتری لرزید

هرات برای سومین بار با زلزله 6.3 ریشتری لرزید

روز یکشنبه، 23 میزان، زمین لرزه ای با بزرگی 6.3 ریشتر هرات افغانستان را برای سومین بار لرزاند. طبق گزارش های اولیه، در این زلزله دست کم 2 تن کشته و 120 نفر زخمی شدند.

این سومین بار در یک هفته اخیر است که هرات با چنین زلزله هایی می لرزد. بر اساس گزارش ها، بر اثر این زمین لرزه ها تاکنون هزاران نفر کشته و زخمی شدند.

مرکز زلزله نگاری آمریکا شدت این زمین لرزه را 6.3 ریشتر و در عمق 10 کیلومتری زمین اعلام کرده است. همچنین گفته می شود که دو زلزله دیگر با شدت 5.4 و 4.2 ریشتر به عنوان پس لرزه های زلزله اول ثبت شده است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، 100 نفر به دلیل مصدومیت به بیمارستان های منطقه منتقل شدند. آژانس کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز اعلام کرده است که 90 درصد کشته شدگان این حادثه را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

در یک هفته گذشته هرات شاهد زمین لرزه های متعددی بوده که موجب تخریب کل روستاهای هرات شده است. گفته می شود خانه هایی که در این روستاها واقع شده اند در برابر زمین لرزه بسیار آسیب پذیر بوده اند که همین امر سبب شده تا تلفات سنگینی از آن به جا بماند.

به گفته منابع، به دلیل کمبود امکانات برای آوار برداری، مردم منطقه از بیل و با دست های خالی برای جستجوی افراد مفقود شده تلاش می کنند.

بر اساس گزارشات، این زمین لرزه که در ساعت 7:05 صبح به وقت ایران رخ داد در شهر های مختلف این کشور از جمله مشهد احساس شد. به گفته منابع ایرانی، این زمین لرزه در 108 کیلومتری کاریز و 110 کیلومتری تایباد در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد. بعد از وقوع این زلزله، مدارس شهرهای تایباد، تربت جام و خواف در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img