spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشتکنولوژیموبایل های هوشمند باعث تقویت حافظه در انسان می شود!

موبایل های هوشمند باعث تقویت حافظه در انسان می شود!

به گفته پژوهشگران، استفاده از تلفن های همراه هوشمند برای تنظیم زنگ هشدار و یادآوری نه تنها از زوال عقل جلوگیری می کند بلکه باعث تقویت حافظه نیز می شود.

در گذشته دانشمندان نگرانی هایی از بابت تاثیر بد استفاده بیش از حد از فناوری های جدید داشتند و فکر می کردند اتکای زیاد به این فناوری ها باعث زوال عقل در انسان ها می شود.

اما پژوهش جدیدی که توسط محققان دانشگاه کالج لندن انجام شد نشان داد که وابستگی به تلفن های هوشمند آنطور که قبلا تصور می شد بد نیست بلکه باعث می شود تا افراد بتوانند اطلاعات را برای مدت بیشتری به خاطر بسپارند.

این پژوهش که 158 داوطلب در بازه سنی 18 تا 71 سال داشت ثابت کرد که استفاده از تلفن های هوشمند نه تنها باعث بیشتر ماندن اطلاعات در حافظه انسان می شود بلکه باعث می شود تا اطلاعات ذخیره نشده در حافظه نیز به خاطر سپرده شود.

دکتر سام گیلبرت، نویسنده این مقاله می گوید: نتایج به دست آمده از این پژوهش نشان می دهد که استفاده از یک دستگاه حافظه خارجی نه تنها باعث زوال عقل دیجیتال نمی شود بلکه باعث می شود تا حافظه انسان اطلاعاتی را که قبلا در ذهن خود به خاطر نسپرده نیز در حافظه اش ثبت کند.

اما باید حواس مان باشد که از اطلاعات مهم حتما یک نسخه پشتیبان تهیه کنیم زیرا اگر این کار انجام نشود و یک ابزار را در حافظه خود از دست بدهیم، تنها اطلاعات بی ارزش و کم اهمیت در ذهن مان باقی می ماند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img