spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارقدرت نظامی آمریکا در خاورمیانه چگونه است؟

قدرت نظامی آمریکا در خاورمیانه چگونه است؟

درست چند ساعت بعد از حمله نیروهای حماس به اسرائیل، آمریکا تسلیحات نظامی اش را برای کمک به ارتش اسرائیل به خاورمیانه فرستاد.

این تسلیحات شامل کشتی های جنگی، جنگنده ها و نیروهای ویژه می شود.

ایالات متحده همچنین از اعزام دو ناو هواپیمابر که از بزرگترین ناوهای هواپیمابر جهان شناخته می شود به همراه تعداد زیادی هواپیما برای انجام عملیات های نظامی خبر داد.

آمریکا با فرستادن جنگنده های اف 15 و اف 16 به پایگاه های نظامی اش در خاورمیانه، تعداد آن ها را به دوبرابر قبل رسانده و به واحدهای پروازی اش نیز دستور داده تا پایگاه را ترک نکنند.

به گزارش میل آنلاین، دوهزار تفنگدار آمریکایی که در عملیات ویژه آموزش دیده اند از رزمایش کویت عقب نشینی کردند و در دو کشتی جنگی در سواحل بحرین مستقر شدند.

وزارت دفاع آمریکا نیز قرار است تا دو هزار نیروی کمکی نظامی برای خطرات احتمالی اعزام کند.

طبق گزارش ها، این اقدامات به دلیل نگرانی های آمریکا از بابت ایجاد بحران های جدید منطقه ای توسط نیروهای حزب الله لبنان صورت گرفته است.

ناو یو اس اس جرالد آر . فورد با 5 هزار خدمه و 90 هواپیما است که شامل جنگنده های اف 18 سوپر هورنت، جنگنده های اف 35 و ضد تانک ای 10 می شود.

تسلیحات نظامی آمریکا در خاورمیانه تشکیل شده از 13 ناوجنگی، 100 جنگنده، موشک های کروز، هواپیماهای تجسسی و دوهزار نیروی ویژه می باشد.

گفته می شود که هدایت این نیروها توسط ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بزرگترین پایگاه نظامی این کشور در قطر انجام می شود.

آمریکا قبل از اعزام این نیروها دست کم 13 هزار نفر در قطر، 7 هزار در بحرین، بیش از 3 هزار در عربستان، اردن و کویت، 2500 نفر در عراق و 2500 نفر هم در ترکیه داشت که مجموع آنها به بیش از 30 هزار نفر می رسد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img