spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیعملکرد اعضای بدن بیانگر سن بیولوژیکی افراد است

عملکرد اعضای بدن بیانگر سن بیولوژیکی افراد است

تاریخ تولد بیانگر سن واقعی شما نیست بلکه سن واقعی شما وابسته به وضعیت بدنی شماست. عملکرد بخش های مختلف بدن تعیین می کنند که شما چند سال دارید. سبک زندگی و رژیم غذایی در جوان ماندن اعضای بدن تاثیر بسزایی دارند.

به گزارش نیویورک پست، سن بیولوژیکی شما ربطی به سن تقویمی شما ندارد. به عبارت دیگر شمع هایی که روی کیک تولدتان می گذارید نشان دهنده سن واقعی بدن شما نیست بلکه فقط تاریخ تولدتان را مشخص می کند.

مایکل اسنایدر به عنوان محقق ارشد به همراه گروهش دریافتند که چهار عامل سوخت و ساز(متابولیک)، سیستم ایمنی، کبدی، و نفروتیک که مرتبط با کلیه ها هستند نقش مهمی در افزایش سن و بلوغ سنی دارند.

او می گوید که پژوهش های آنان با تحقیق بر بخش بزرگی از مولکول ها و نمونه برداری های متعدد در طی سال ها از داوطلبان انجام شده و نشان دهنده کامل روند پیری انسان ها است.

او همچنین می گوید که این گروه توانسته با پژوهش هایی که در این زمینه انجام داده الگوهای مشخصی در روند پیری انسان ها در سطح مولکولی پیدا کند که البته تفاوت های اندکی نیز برای برخی از افراد وجود داشته است.

این پژوهش بر روی 43 داوطلب مرد و زن که در وضعیت سلامتی کاملی قرار داشتند انجام شد و به مدت دو سال نیز به طول انجامید.

محققان در این پژوهش نمونه هایی از خون، مدفوع، مواد ژنتیکی، میکروب ها و پروتئین ها را پنج مرتبه مورد مطالعه و ارزیابی قرار دادند.

آنها همچنین موفق شدند 608 مولکول را که مرتبط با تاثیر افزایش سن بر اعضای مختلف بدن می باشد را کشف کنند و پس از آن نشانگرهای زیستی را در چهار گروه سنی متابولیک، سیستم ایمنی، کبدی، نفروتیک یا کلیوی تقسیم بندی کنند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img