spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتزیباییدانشمندان معتقدند که هیچکس تاکنون به درستی از ضد آفتاب استفاده نکرده...

دانشمندان معتقدند که هیچکس تاکنون به درستی از ضد آفتاب استفاده نکرده است

تحقیقات جدید نشان می دهند که مردم به مقدار کافی از ضد آفتاب استفاده نمی کنند یا به طور کامل خود را با آن نمی پوشانند.

استفاده از ضد آفتاب به مقدار ناکافی باعث می شود تا افراد حس امنیت کاذب در برابر نور خورشید داشته باشند.

این تحقیق نشان می دهد با وجود اینکه مردم از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند اما همچنان میزان ابتلا به سرطان پوست روند صعودی داشته است که بیانگر استفاده نادرست از این کرم می باشد.

دانشمندان متوجه شدند که افراد ساکن در استان های کانادا که بیشتر در معرض سرطان پوست قرار گرفتند، به احتمال بیشتری از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند. این افراد از خطراتی که نور خورشید می تواند برای پوست ایجاد کند آگاه هستند.

بر اساس تجزیه و تحلیل های انجام شده مردم این استان ها با اینکه از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند اما شوق و اشتیاق زیادی به فعالیت در فضای باز و قرارگیری در برابر نور خورشید دارند که علت اصلی بروز سرطان پوست در آن ها شده است.

اما در ارزیابی های دیگری که دانشمندان داشته اند دریافتند که استفاده از کرم ضد آفتاب به طور عجیبی با دو برابر شدن تعداد افراد مبتلا به سرطان پوست مرتبط بوده است.

دکتر لیتوینوف در این باره می گوید: یافته های جدید نشان از تناقض کرم ضد آفتاب  می دهند، براین اساس که افرادی که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند علاقه بیشتری به فعالیت در محیط های باز و قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارند. این افراد از کرم ضد آفتاب به مقدار کافی استفاده نمی کنند و در نتیجه با قرار گیری در معرض نور خورشید احتمال ابتلا به سرطان پوست در آنها بالا می رود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img