spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباربروزرسانی جدید واتساپ از شما در برابر مزاحم های تلفنی و حملات...

بروزرسانی جدید واتساپ از شما در برابر مزاحم های تلفنی و حملات سایبری محافظت می کند

بر اساس اعلام شرکت متا ویژگی جدیدی بر نرم افزار واتساپ اضافه شده که باعث می شود تا از طریق تماس های تلفنی دیگر امکان پیدا شدن افراد فراهم نشود.

این ابزار با نام «محافظ نشانی آی پی در تماس ها» اجازه انتقال اطلاعات ناخواسته به افراد تماس گیرنده را نمی دهد.

با بروزرسانی نسخه جدید واتساپ تماس های تلفنی تنها به دو صورت همتا به همتا و پایگاه واتساپ انجام می شود. کاربران می توانند با رفتن به بخش تنظیمات از بین دو روش گرفتن تماس یکی را به دلخواه انتخاب نمایند و مطمئن باشند که اطلاعاتشان به دیگران منتقل نخواهد شد.

در روش همتا به همتا تماس تلفنی به صورت مستقیم از دو گوشی انجام می شود و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. در این روش دو تلفن باید از نشانی آی پی یکدیگر با خبر باشند.

در روش دوم از طریق پایگاه واتساپ، نشانی آی پی کاربر پنهان خواهد شد که باعث می شود هکرها دیگر نتوانند به اطلاعات افراد دسترسی داشته باشند. این اطلاعات برای هکرها و سایر افراد کلاهبردار بسیار مفید است که با استفاده از آن می توانند به موقعیت مکانی و ارائه دهندگان اینترنت افراد دسترسی داشته باشند اما حالا با بروزرسانی نسخه جدید این نرم افزار دیگر این امکان برای آنها فراهم نخواهد بود.

به گفته واتساپ نسخه جدید این برنامه برای افرادی که بر حریم خصوصی شان بسیار حساس هستند مفید خواهد بود اما از لحاظ کیفیت تماس ها و سرعت اتصال ممکن است این نسخه کمی پایین تر از نسخه قبلی باشد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img